Jak przygotować swoje auto do zimy?

Jak przygotować swoje auto do zimy?

Zimowym miesiącom często towarzyszą niskie temperatury, lód, śnieg i ostatecznie duża dawka błota pośniegowego. Ale przy odrobinie planowania możesz przygotować swój pojazd do radzenia sobie z niepogodą, gdy taka nadejdzie.

Przejrzyj dokładnie całe auto

Zacznij od otwarcia maski, aby sprawdzić poziom płynu do wycieraczek. Zalecamy utrzymywanie pełnego zbiornika płynu do spryskiwaczy podczas zimnych miesięcy, aby zapewnić czystość przedniej szyby nawet w najbardziej śnieżne i deszczowe dni. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym temperatury są bardzo niskie, możesz potrzebować odmrażacza lub koncentratu do płynu do wycieraczek. Ponieważ na lepkość oleju mają wpływ niskie temperatury może być konieczne przejście na olej zimowy . Olej w silniku staje się rzadszy wraz ze wzrostem temperatury, więc w cieplejszym klimacie gęstszy olej o wyższej lepkości pomoże w prawidłowym smarowaniu silnika. Z tego samego powodu cięższe oleje nie są tak skuteczne w zimnych, wietrznych warunkach. Sprawdź instrukcję obsługi, aby upewnić się, że wybierasz odpowiedni rodzaj lub porozmawiaj ze swoim mechanikiem. Podczas sprawdzania płynów nie zaszkodzi sprawdzić innych drobiazgów pod maską, które mogą zawieść w ekstremalnych warunkach. Sezonowe zmiany to dobry moment, aby upewnić się, że układ chłodzenia jest sprawny, akumulator jest naładowany, a guma w przewodach pojazdu jest w dobrym stanie. Jeśli potrzebujesz nowej baterii to akumulatory Wrocław są najlepszym wyborem.

Sprawdź swoje opony

Wraz ze spadkiem temperatury spada ciśnienie powietrza w oponach. Niskie ciśnienie w oponach może niebezpiecznie wpłynąć na prowadzenie samochodu, dlatego ważne jest, aby opony były odpowiednio napompowane. Jeśli znajdujesz się w obszarze o szczególnie surowej, zimowej pogodzie zalecamy rozważenie zestawu opon zimowych, które są przeznaczone specjalnie do zaśnieżonych i oblodzonych nawierzchni. Sprawne opony w samochodzie są tak samo ważne jak sprawna kierownica do motocykla.

Sprawdź wygląd zewnętrzny swojego samochodu

Sprawdź wygląd zewnętrzny samochodu, aby upewnić się, że reflektory są sprawne. Zalecamy czyszczenie reflektorów zewnętrznych świateł i wymianę przepalonych żarówek. Będziesz także chciał się upewnić, że wycieraczki przedniej szyby są sprawne. Wycieraczki przedniej szyby są stale narażone na działanie warunków atmosferycznych, dlatego ważne jest, aby regularnie wymieniać zużyte lub wysuszone pióra wycieraczek, aby zachować widoczność, zwłaszcza jeśli zbliża się burza śnieżna. Wszelkie uszczerbki na lakierze pomoże naprawić lakiernictwo Warszawa.

Stwórz zimowy zestaw do auta

Oprócz posiadania w samochodzie całorocznego zestawu ratunkowego, rozważ dodanie specjalnego zimowego zestawu ratunkowego, który zawiera:

  • łopatę
  • rękawice
  • buty
  • skrobaczkę do lodu
  • piasek