Odśwież swój garaż na lato!

Odśwież swój garaż na lato!

Wiosna to doskonały czas, aby zająć się nie tylko porządkami w domu i ogrodzie, ale również w garażu. Sprawdzenie kondycji poszczególnych aut i pojazdów to podstawa przed rozpoczęciem sezonu letniego, ponieważ po zimie niektóre elementy konstrukcyjne mogą być dość wyeksploatowane. O co warto zadbać?

Sprawdź oświetlenie

Zimą oświetlenie w naszych pojazdach jest szczególnie eksploatowane, ponieważ zmrok nastaje niezwykle szybko. Latem noce są z kolei bardzo krótkie, więc poniekąd ta konieczność znika. Mimo to stan techniczny oświetlenia w aucie bądź motocyklu musi być doskonały. W przeciwnym razie drogówka może ukarać nas surowym mandatem. Pomijając już fakt, że światła do jazdy dziennej, Wrocław czy mniejsze miejscowości, zużywają się równie szybko, co zimą. Z tego powodu przed rozpoczęciem sezonu letniego zdecydowanie warto skontrolować kondycję oświetlenia.

Elementy składowe silnika

Silnik to najważniejszy element każdego pojazdu. Jego ewentualna naprawa jest niezwykle kosztowna, dlatego każdy mechanik rekomenduje częste przeglądy i możliwie najszybsze usuwanie wszelkich usterek. Porządkując garaż, warto także zajrzeć pod maskę auta i sprawdzić, czy aby na pewno wszystko jest w porządku. Być może trzeba wymienić tłoki lub inny element? Podobnie wygląda kwestia w przypadku motorów: dla przykładu: rozrusznik motocyklowy lubi się psuć z nienacka i dobrze jest tę awarię wychwycić odpowiednio wcześniej. Pamiętaj, że w razie najmniejszych wątpliwości co do sprawności silnika powinieneś czym prędzej udać się na przegląd lub do swojego mechanika!

A może nowe auto?

A może wraz z nadejściem lata i zupełnie nowej aury zamarzy ci się zupełnie nowe auto? To doskonały pomysł, szczególnie że ciepłe miesiące to idealny czas na sprowadzanie samochodów z zagranicy! Wówczas dłuższy wyjazd nie jest większym problemem, a kilometry pokonuje się z dużą przyjemnością. Zastanawiasz się, ile może kosztować profesjonalne i kompleksowe ściąganie aut z zagranicy? Kalkulator tego typu usług bez problemu znajdziesz w sieci, choć w razie zainteresowania konkretnym modelem, zawsze warto skontaktować się z pracownikiem danej firmy i poprosić o spersonalizowaną wycenę.

Aby kondycja techniczna pojazdów była satysfakcjonująca, niezbędne jest regularne wykonywanie przeglądów i usuwanie wszelkiego rodzaju usterek. A tych po zimie mogło się nazbierać! Pamiętaj również o obowiązkowym napełnieniu i odgrzybieniu układu klimatyzacyjnego!