Przygotowanie na sezon zimowy

Przygotowanie na sezon zimowy

Coraz krótsze dni oznaczają konieczność poczynienia odpowiednich kroków. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zamawiają drewno na opał, natomiast osoby z mieszkań w blokach zaopatrują się w świeczki oraz koce. Dla zmotoryzowanych zima stanowi jeden z najtrudniejszych okresów, ponieważ jest to zdecydowanie mniej bezpieczny okres w ciągu roku w porównaniu do cieplejszych miesięcy.

Bezpieczeństwo po zmroku

W Polsce obowiązuje przepis, na mocy którego podczas prowadzenia samochodu musimy mieć włączone światła do jazdy dziennej. Wrocław, Poznań, Warszawa - nie ma żadnego znaczenia region, ponieważ prawo wojewódzkie nie ma takiej mocy, jak w przypadku Stanów Zjednoczonych. Z drugiej strony w Unii Europejskiej możemy spotkać wiele krajów, w których bez najmniejszego problemu możemy nie włączać świateł w ciągu dnia. Prawda jest jednak taka, że w okresie zimowym nie ma to żadnego znaczenia. Wynika to z bardzo krótkiego momentu, w którym jest jasno. Nawet w przypadku ładnej pogody trwa on kilka godzin. Z tego powodu warto przez zimą zastanowić się nad wymianą wszystkich żarówek w swoich czterech kółkach.

Cisza przed burzą

Sezon motocyklowy kończy się wraz z kalendarzowym latem. Niektórzy bardziej nieroztropni przedłużają go nawet do połowy października, jednak już wtedy nasze dwa kółka powinny smacznie spać w garażu. Wynika to z bardzo prostego faktu - mamy nad motocyklem mniejszą kontrolę w gorszych warunkach pogodowych, a Polska to nie jest Kalifornia czy grecka wyspa na Morzu Śródziemnym. Możemy jednak wykazać się przedsiębiorczością i oszczędnością. W jaki sposób? Poprzez zakupienie wszystkich niezbędnych części kilka miesięcy przed rozpoczynającym się sezonem wiosennym i letnim. Takie akcesoria jak rozrusznik motocyklowy kosztują zdecydowanie mniej w listopadzie, niż w marcu czy kwietniu.

Nowe wyzwania

Bardzo często zdarza nam się działanie pod wpływem impulsu. W przypadku wymiany czterech kółek warto się na to wcześniej przygotować. Nie ma zbyt dużego znaczenia termin - ostatnie miesiące w roku także świetnie nadają się do takiej inwestycji. Możemy podejść do takiej kwestii na kilka różnych sposobów. Największą popularnością w Polsce cieszy się wewnętrzny rynek aut używanych. Ze względu na stereotypowe myślenie, sprzedawcy bardzo mocno pilnują danych technicznych swojego samochodu. Rośnie także zainteresowanie takimi możliwościami, jak sprowadzenie aut z Niemiec na zamówienie. Cena nie jest wyższa niż nad Wisłą, a w niektórych przypadkach bardziej opłaca się nawet zakup u naszych zachodnich sąsiadów.