ŚCIGACZE – Tak zwane plastiki

ŚCIGACZE – Tak zwane plastiki
ŚCIGACZE – Tak zwane plastiki

Tak popularne i zawsze nazywane ścigaczami motocykle sportowe to pasja wielu z nas. Takie modele jak Yamaha R1, Suzuki GSX-R, Hayabusa czy Kawasaki Ninja są znane każdemu kto choć trochę interesuje się motocyklami. Motocykle te znane są z wysokiej mocy na poziomie 150- 190 koni mechanicznych oraz przyśpieszeniu do 100 kilometrów na godzinę w zaledwie 3 sekundy.

Firma system-serwis.eu – sprzątamy biura na terenie Warszawy i okolic. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Prędkość maksymalna na poziomie 300 KM/H to norma w tych modelach. Nie rzadko motocykliści poruszający się ścigaczami nazywani są dawcami organów co uważam za dużą przesadę. Ilość wypadków motocyklowych w porównaniu do ilości wypadków samochodowych jest o wiele niższa, a na dodatek większość wypadków z udziałem motocyklisty spowodowane jest wymuszeniem bądź zajechaniem drogi przez kierowce samochodu.

Motocykle sportowe, tak zwane ścigacze często wyposażone są w akcesoria motocyklowe takie jak tłumiki basowe, naklejki na bak, crash pady, oraz dodatkowe metalowe oploty przewodów. Co sprawia iż tak pięknie brzmią, silnik o pojemności tysiąca ccm, 16 zaworowy, wysoko obrotowy połączony z wydechem basowym takich firm jak akrapovic czy laser sprawiają iż motocykl ten brzmi jak mocna i rasowa maszyna. Motocykle znowu wyposażone w crash pady, zabezpieczone są przed skutkami upadku motocykla, jak wiadomo motocykle sportowe w całości osłonięte są plastikowymi osłonami, które są bardzo wrażliwe i delikatne na uderzenie spowodowane upadkiem czy ślizgiem motocykla. Akcesoria motocyklowe to nie tylko brzmienie czy bezpieczeństwo ale również wygląd, ciekawa polerowane felgi, kufry czy naklejki na bak sprawiają iż motocykl wyróżnia się spośród tysięcy innych motocykli, sprawia iż jest naszą osobowością.

Nowością w rodzinie ścigaczy są akcesoria motocyklowe przeznaczone do motocykli sportowych w postaci chowających się tablic rejestracyjnych, niegdyś zakrzywiane tablice rejestracyjne które miały sprawić że podczas agresywnej jazdy motocyklista nie straci prawo jazdy, stały się przez policję tępiony a za odgiętą tablicę grożą mandaty pieniężne. W związku z czym sklepy motocyklowe wymyśliły i wprowadziły na rynek składane stojaki na tablice rejestracyjne. Motocyklista poruszający się szybko na kierownicy do dyspozycji posiada przycisk po naciśnięciu którego tablica składa się uniemożliwiając odczytanie numerów rejestracyjnych motocykla.

Motocykle sportowe to nie tylko szybka jazda, ale również przyjemność z jazdy. Jest wiele motocyklistów dla których liczy się przyjemność z jazdy, a prędkość i moc to jedynie dodatek który sprawia iż jazda motocyklem staje się przyjemna i bezpieczna, poczucie mocy pod prawą manetką daje im wrażenie bezpieczeństwa, a średnia prędkość przelotowa to 100-120 km/h w trasie. Dzięki motocyklom świat staje się przyjemniejszy, dzięki motocyklom zapominamy o wszystkich problemach i pochłaniamy się jazdą i czerpaniu z niej przyjemności.

Pamiętajcie motocykle są wszędzie, patrzcie w lusterko dwa razy.

Podobne wpisy: