Sezon Motocyklowy

Sezon Motocyklowy
Sezon Motocyklowy

Sezon motocyklowy, to czas na który każdy motocyklista czeka z niecierpliwością. Pierwsze dni ładnej pogody, trochę słońca oraz sucha nawierzchnia sprawiają iż Motocykliści wyciągają swoje maszyny z garaży, smarują łańcuchy, doładowują akumulatory oraz udają się do sklepów po kolejne akcesoria motocyklowe, jakimi są składane podkładki pod tablice rejestracyjne czy naklejki na bak.

Oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowe zazwyczaj przypada na dzień pierwszego maja, to dzień w którym większość miast organizuje zloty motocyklowe, a Motocykle pojawiające się na nich są już w pełni przygotowane do sezonu. Tradycyjna msza, po której odbywa się parada drogami miasta oraz impreza dla miłośników dwóch kółek to już standard. Zaletą wyżej wymienionych zlotów jest fakt iż można na nich wymienić się doświadczeniem z innymi uczestnikami jak i nabyć ciężko dostępne w sklepach akcesoria motocyklowe.

Motocykle to pasja, przyjemność z jazdy, prędkość, oraz zapachy natury, lasu, które człowiek doznaje podczas jazdy sprawiają iż z motocykla nie chce się schodzić. Adrenalina oraz moment w którym liczy się dla nas jedynie droga i motocykl, to moment dla którego każdy motocyklista jest w stanie oddać wszystko. Motocykle nas odprężają, sprawiają iż na twarzach pojawia się uśmiech.

Bez znaczenia czy ktoś porusza się chopperem (często nazywane grubasem), ścigaczem  (tak zwanym plastikiem), czy motocyklem enduro, motocykliści to jedna wielka rodzina pozdrawiająca się na ulicach gestem lewej ręki. Motocykliści to największa grupa ludzi na świecie tak zjednoczona ze sobą, a to wszystko dzięki motocyklom.

Dlatego właśnie sezon motocyklowy jest tak ważny dla każdego miłośnika dwóch kółek, Jak dziś pamiętam pierwszy zlot, palenie gumy, zapach z rur wydechowych tysięcy motocykli skupionych w jednym miejscu, ryk silników, strzelanie z wydechów, czy para gdzie łzy napływają do oczu z przyjemności. Motocykle to nasza miłość.

Na rynku coraz częściej spotkać można nowe akcesoria motocyklowe, nie spotykane i nie znane prędzej przez większość motocyklistów. To dzięki zlotom rozpoczynającym sezon motocyklowy jesteśmy w stanie poznać nowe trendy, dostać namiary do dobrych mechaników którzy przygotują nam motocykl do sezonu, czy nawet dowiedzieć się szczegółów dotyczących motocykla który właśnie planujemy nabyć, bo kto wie więcej o motocyklu jak nie jego miłośnik i właściciel w jednym. Motocykle to moc, przyjemność, podniecenie jak i pasja. To wszystko sprawia iż motocykliści to jedna wielka rodzina. Motocykliści w przeciwieństwie do kierowców samochodów nie trąbią na siebie, nie wymuszają pierwszeństwa, a cieszą się jak ktoś się do nich dołączy, witają się lewą ręko oraz przy każdej nadarzającej się sytuacji miło rozmawiają o swojej pasji.

Jest Grudzień, a już myślimy o motocyklach, jest grudzień, a każdy jedzie do swojego garażu przepalać maszynę i tylko oczekuje na pierwsze oznaki słońca. Puki co do rozpoczęcia sezonu pozostało nam parę miesięcy, a więc szukajmy nowych akcesoriów motocyklowych i przygotowujmy motocykl do sezonu.

Podobne wpisy: